סיפור חייו

עידן חי יקירנו נולד ביום שני ה-22 בספטמבר 1980 ונפטר ביום חמישי ה-7 באוקטובר 1999. בן 19 אביבים היה במותו. הוא נפטר לאחר תשעה חודשי התמודדות קשים עם מחלת הלוקמיה.

עידן היה הבן הבכור והנכד הראשון במשפחה. הוא העניק להוריו, אתי ויורם קדם (ויסטינצקי לשעבר), לאחיו–אור ואסף, לסבים ולסבתות שלו – יוחנן ודניס ויסטינצקי, איצ'ו ועליזה רייכלין, לדודתו אילנה ולדודו בועז, כמו גם למשפחה המורחבת שלו בארץ ובחו"ל ולכל חבריו היקרים – את הזכות והעונג להכיר את האדם המיוחד שהיה.

כבר בהיותו בן ארבע וחצי ,מבלי להגיד לאף אחד,סיפר עידן לגננת שרה שלאחיו שזה עתה נולד, קוראים 'אור'. כשנודע על כך להוריו הם הסכימו עם בחירתו וכך אכן נקרא אור .

כפי שהיה בבית הספר היסודי,כך גם בתיכון עידן היה אהוב ומקובל על חבריו ונחשב לדמות מובילה,ססגונית ויוצאת דופן.

חוש הומור וציניות שנונה היו בין התכונות המאפיינות של עידן.

עידן אהב לקרוא ספרים ולראות סרטים. ככל בני גילו וחבריו הוא גם הרבה בצפייה בטלוויזיה. תוכנית הבידור 'סיינפלד' הייתה חביבה עליו במיוחד ומעולם לא פספס אף פרק. בביקורו בארה"ב עם חברו הטוב ירון בטרם השירות הצבאי, השתתפו השניים בסיור תיירותי בבית הקפה הניו-יורקי שבו הוסרטו פרקי סידרה רבים ועידן זכה שם בפרס בחידון בקיאות שנערך למבקרים.

מוסיקה נתנה קצב ליומו. בני המשפחה, החברים ופעמים רבות גם השכנים, לא פספסו את הצלילים הרמים שבקעו מחדרו ללא הפסקה.
NIRVANA ICE CUBE, DEPECH MODE ,PINK  FLOYD ,INXS

GUN ‘N’ ROSES, DOORS, THE CURE, DAVID BOWIE, DRUM ‘N’ BASS,U2,

כנסיית השכל, פורטיסחרוף, אלפנט  וזוהר ארגוב היו המועדפים עליו. .

עידן היה בעל גישה ליברלית לחיים, האמין ב'חייה ותן לחיות', אהב את כולם ובעיקר אהב את החיים.

עידן היה רגיש מאוד ובעל מודעות גדולה לסביבה. הוא האמין שאין די בפיתוח דעות פוליטיות אלא שיש גם צורך לאשש אותן במעשים. על כן הצטרף לנוער מר"ץ בהיותו בן שש עשרה והיה חבר פעיל בתנועה עד לזמן גיוסו לצבא. רצח רבין גרם לו ,כלרבים מבני דורו ,זעזוע אנושי ופוליטי חזק והוא השתתף בכל פעולות המחאה שהתקיימו בעקבות הרצח.

הפועל תל אביב הייתה אהבת חיו.הוא נהג ללכת באופן קבוע לצפות ןלעודד במשחקי הכדורגל והכדורסל של האגודה.באופן סמלי ואולי מיסטי זכתה קבוצת הכדורגל של הפועל תל אביב באליפות המדינה וגם בגביע המדינה בסיום עונת הכדורגל שבמהלכה הוא נפטר.

ציוני דרך
עידן נולד בבית החולים בלינסון בפתח תקווה. עד גיל שנה וחצי גדל ברחוב יד מרדכי 17 בגבעתיים ואז עברה המשפחה לרחוב ביאליק 2, בפתח תקווה.
בפתח תקווה הוא התחנך שנתיים בגן טובה עד גיל ארבע, ועד גיל שש אצל הגננת שרה ירושלמי בגן העירוני ברחוב קלישר. הוא למד שלוש שנים בבית הספר היסודי הס. במעבר חזרה לגבעתיים המשיך עידן את לימודיו החל מכיתה ד' בבית הספר היסודי כצנלסון. ב- 1998 הוא סיים בהצלחה את לימודיו התיכוניים בבית הספר התיכון ע"ש שמעון בן צבי.

עידן התגייס לצה"ל ב- 18 באוקטובר 1998 ועבר טירונות בבסיס ניצנים.
לאחר הטירונות נשלח לקורס מעברי גבול והוצב לשרת ביחידת המעברים במחסום ארז.

בימים האחרונים של חודש דצמבר 1998, לאחר שסבל במשך זמן מכאבי גב עזים אושפז עידן בבית החולים איכילוב, שם אובחנה אצלו מחלת הלוקמיה. לאחר טיפול ראשוני הוא הועבר למחלקת אונקולוגיה ילדים בבית החולים תל השומר. במשך חמשת החודשים ששהה שם הוא קיבל טיפול כימותרפי אינטנסיבי. כל אותם חודשים אימו ואביו היו דרך קבע ליד מיטתו ואיתם חברים רבים מקרוב ומרחוק אשר באו לארח לו לחברה ולשעשע אותו. בתחילת חודש מאי 1999 נעלמה המחלה והוא שוחרר מבית החולים.

כשיצא עידן מבית החולים החליט לעשות על זרועו קעקוע של סימן סיני המבטא  חופש.. בעזרת דודתו אילנה בחר בצרוף של שני סימנים הלקוח מטקסט של הפילוסוף ג'ואנג דזה (מהמאה הרביעית לפנה"ס) אשר משמעותו "חופש ללא גבולות".

לאחר מותו הפך הקעקוע לסמל המשפחתי והוריו ואחיו קעקעו אותו אף הם.

יום ה- 28 במאי 1999 היה לדברי עידן אחד הימים המאושרים בחייו:

הוא הבריא,
הוא חגג את יום ההולדת השישי של אחיו אסף,
אהוד ברק זכה בבחירות,
והפועל תל אביב זכתה בגביע המדינה.

בחודש יולי אותה שנה, נסע עידן עם בן דודו וחברו הטוב יונתן וייסמן לשבוע מטורף באמסטרדם.

כשחזר מהטיול חש ברע. ב- 6 בספטמבר הוא שב ואושפז בבית החולים תל השומר, שם אובחן כי המחלה חזרה וכי עליו לעבור השתלת מח עצם. לצורך הטיפול ניתנו לעידן מנות גדולות מאוד של כימותרפיה אשר הכריעו את גופו שטרם הספיק להתאושש מהאשפוז הקודם.

ב- 22 לספטמבר, כשבועיים לפני מותו, חגג בבית החולים עם משפחתו וחבריו את יום הולדתו ה- 19. גולת הכותרת של המסיבה הייתה הופעתו של ברי סחרוף שלבקשתו של עידן בא לבית החולים לשיר במיוחד לכבודו.

עידן נפטר ביום חמישי ה- 7 באוקטובר 1999 בשעה עשר בערב במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים תל השומר. מיד לאחר מותו, נכנסו בני המשפחה והחברים הקרובים לחדרו ונפרדו ממנו פרידה אחרונה.

עידן נקבר למחרת, ביום שישי בבוקר ה 8 באוקטובר 1999 , בבית הקברות ירקון בפתח תקווה.

לאחר פטירתו הוציאו חבריו לזכרו מדבקה שעליה הכתובת "חופש ללא גבולות" ולצידה הסימן הסיני העתיק, כפי שהיה מקועקע על זרועו של עידן. המדבקה מתנוססת כיום על מכוניות רבות בגבעתיים.